Ranking kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe to produkt finansowy udzielany w gotówce przez instytucje rynku finansowego. Najważniejszą cechą tego produktu jest udzielanie ich pod postacią środków pieniężnych i nie ma tu znaczenia, czy przyznana kwota wypłacana jest kredytobiorcy w sposób fizyczny czy przelewem na konto bankowe.

Aktualnie na rynku usług bankowych funkcjonuje ogromna ilość ofert skierowanych do odbiorcy indywidualnego. Kredyt konsumencki to priorytetowe usługi zarówno banków jak i instytucji pozabankowych. Jak w tym gąszczu propozycji znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe przystosowane do możliwości klienta banku? Właśnie dlatego, co miesiąc, na profesjonalnych stronach instytucji finansowych można znaleźć uaktualniany systematycznie ranking kredytów gotówkowych. 

Ostatnia aktualizacja: 29 Lutego 2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Kredyt Gotówkowy VeloBank
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
12,49 %
? zmienne
Oprocentowanie
2 000 - 200 000 zł
Kwota
13,20 %
?
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa CitiBank Handlowy
9 - 60 miesięcy
Okres spłaty
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Oprocentowanie
1 000 - 150 000 zł
Kwota
11,48 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Gotówkowy z EKO promocją Santander Bank Polska
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,89 %
? zmienne w skali roku
Oprocentowanie
5 000 - 300 000 zł
Kwota
17,86 %
? promocja
RRSO
» SPRAWDŹ «
comperia
6 - 84 miesięcy
Okres spłaty
9,99 %
Oprocentowanie
1 000 - 60 000 zł
Kwota
10,49 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Rozmowa z Doradcą
3 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,88 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
Oprocentowanie
1 000 - 250 000 zł
Kwota
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pierwsza Pożyczka BNP Paribas
6 - 48 miesięcy
Okres spłaty
10,99 %
Oprocentowanie
1 000 - 230 000 zł
Kwota
11,57 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa Smartney
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
15,75 %
? zmienne
Oprocentowanie
2 000 - 60 000 zł
Kwota
24,48 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Mistrzowski Kredyt Gotówkowy Santander Consumer Bank
12 - 60 miesięcy
Okres spłaty
9,99 %
Oprocentowanie
1 000 - 150 000 zł
Kwota
10,48 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa Pekao S.A.
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,88 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 000 - 250 000 zł
Kwota
11,55 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa Raiffeisen Digital Bank
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,38 %
Oprocentowanie
1 000 - 150 000 zł
Kwota
11,99 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Gotówkowy BNP Paribas
6 - 120 miesięcy
Okres spłaty
12,99 %
? stałe w skali roku
Oprocentowanie
1 000 - 230 000 zł
Kwota
13,80 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa online PKO Bank Polski
3 - 96 miesięcy
Okres spłaty
12,74 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 500 - 4 500 zł
Kwota
20,14 %
? Maksymalne RRSO
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa online Bank Millenium
6 - 70 miesięcy
Okres spłaty
11,30 %
? stałe
Oprocentowanie
1 000 - 40 000 zł
Kwota
11,90 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa online Alior Bank
12 - 120 miesięcy
Okres spłaty
11,90 %
? oprocentowanie zmienne
Oprocentowanie
500 - 200 000 zł
Kwota
12,57 %
? maksymalne RRSO 102,55%
RRSO
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa Kasa Stefczyka
4 - 120 miesięcy
Okres spłaty
10,90 %
Oprocentowanie
1 000 - 240 000 zł
Kwota
11,56 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Kredyt Gotówkowy Credit Agricole
3 - 60 miesięcy
Okres spłaty
10,94 %
? stałe
Oprocentowanie
1 000 - 50 000 zł
Kwota
11,52 %
RRSO
» SPRAWDŹ «

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Jak każdy produkt finansowy również kredyty gotówkowe posiadają wady i zalety. Największym błędem kredytobiorcy przy wyborze konkretnego produktu  jest skupianie się na zaletach, a ignorowanie wad. Tymczasem to wady oferty będą definiowały życie klienta banku, czasem na wiele lat. 

Podstawowe zalety kredytu gotówkowego, to: 

 • uniwersalny charakter kredytu konsumenckiego, kredytobiorca nie musi określać celu pożyczki i skrupulatnie go realizować  
 • schematyczny proces sprawdzania zdolności kredytowej klienta banku
 • podejmowanie decyzji przez bank oraz przekazanie środków dzieją się względnie sprawnie
 • stosunkowo często nie wymaga się zabezpieczenia kredytu  
 • obfita oferta kredytów tego rodzaju na rynku usług finansowych
 • kredyt można uzyskać online

Podstawowe wady kredytu konsumenckiego, to:

 • wysoki koszt obsługi kredytu, przy czym znaczna część kosztów to prowizja
 • wysokie oprocentowanie w skali roku
 • stosunkowo niskie kwoty kredytów udzielanych przez banki 

Najtańsze kredyty gotówkowe, czyli jakie? 

Przeglądając ranking kredytów każdy potencjalny kredytobiorca poszukuje takiej oferty, takiego kredytu, za który będzie musiał jak najmniej zapłacić. Na jakiej podstawie laik, którym jest najczęściej kredytobiorca, miałby ocenić właściwy poziom kosztów kredytu? Na podstawie  wartości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Banki są zobligowane przez prawo bankowe załączania do każdej oferty wartości RRSO, zawiera ona informacje o wysokości: 

 • odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu
 • prowizji pobieranej przez bank
 • składek ubezpieczeniowych, jeżeli klient zdecydował się na kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem 

Gdy prawo bankowe wymusiło na bankach konieczność ujawnienia przy każdej ofercie wartości RRSO, banki zaczęły stosować wabika w postaci RRSO „0”, sugerując w ten sposób brak jakichkolwiek kosztów zaciągnięcia kredytu. Tymczasem termin RRSO nie uwzględniał nigdy wszystkich powstających przy kredycie opłat dodatkowych, jakimi są:

 • koszty monitów wysyłanych do klienta, gdy spóźni się on ze spłatą zaciągniętego kredytu, koszt monitu może wynieść nawet kilkaset złotych
 • koszty obsługi karty kredytowej kredytobiorcy
 • koszty obsługi konta kredytobiorcy, którego założenie jest wymogiem udzielenia kredytu, tak działają banki sytuowane w wielkopowierzchniowych sklepach, udzielając kredytu na zakup danego produktu automatycznie zakładają klientowi konto 
 • dodatkowe ubezpieczenia kredytu, bez których bank nie udzieli pożyczki

Dopiero znajomość wszystkich niuansów kredytu pomoże potencjalnemu kredytobiorcy wybrać kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowaniem. 

Kredyt gotówkowy z BIK

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to przedsiębiorstwo założone przez Związek Banków Polskich oraz banki prywatne w celu gromadzenia, integrowania i udostępniania informacji dotyczących historii kredytowej potencjalnych uczestników rynku finansowego, kredytobiorców i pożyczkobiorców banków, SKOKów oraz wszelkich innych instytucji pozabankowych parających się udzielaniem pożyczek, również chwilówek. Jaki to ma związek z klientem banku? 


Kierując swoje kroki do danego banku z prośbą o udzielenie kredytu gotówkowego musimy mieć świadomość, że pierwszą czynnością wykonaną przez pracownika banku będzie sprawdzenie historii kredytowej klienta. To właśnie ona może zaważyć na tym, czy dany produkt finansowy zostanie przyznany. Historia kredytowa obejmuje wszystkie pożyczki, kredyty, karty debetowe udzielane klientowi na przestrzeni lat oraz interpretację zaangażowania klienta w ich spłatę. Opóźnienia w spłatach, nadmiar kart debetowych, nawet tych udzielanych przez sklepy, ale przede wszystkim zaległości w spłacie, dyskredytują klienta i de facto zabraniają urzędnikowi bankowemu udzielenia kredytu. Nie należy tu jednak mylić historii kredytowej ze zdolnością kredytową, to dwa różne pojęcia, chociaż równie istotne. 

Kredyt gotówkowy z możliwością wcześniejszej spłaty

Kredyty bankowe zawierające opcję wcześniejszej spłaty bardzo długo były kością niezgody pomiędzy ustawodawcą a sektorem bankowym. W końcu powstał zapis w ustawie o kredycie konsumenckim, który daje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu przy obligatoryjnym uwzględnieniu tego faktu przez bank udzielający kredytu. Jednak podejście banku to tego zapisu może być bardzo różne, dlatego zawsze warto dotrzeć w umowie kredytu do punktu omawiającego szczegółowo warunki wcześniejszej spłaty. 

W większości wypadków spłata kredytu gotówkowego jest dla kredytobiorcy korzystna. Dzięki takiej możliwości może on, przed czasem, zamknąć proces spłat kredytu i uwolnić się od długotrwałego zobowiązania finansowego, co dla wielu osób jest niczym nowe otwarcie życiowe. W niektórych przypadkach wcześniejsza spłata kredytu nie jest już tak opłacalna, dotyczy to kredytów hipotecznych zaciąganych na 25-30 lat. Niemniej zawsze decydując się na kredyt bankowy warto sprawdzić i ten wariant spłaty. 

Kiedy warto brać kredyt gotówkowy z rodzicami? 

Kredyt gotówkowy z rodzicami to opcja, która dotyczy przede wszystkim kredytu hipotecznego. Małżeństwo ubiegające się o kredyt hipoteczny razem z wnioskującymi rodzicami podnosi zdolność kredytową. Jednak rodzice w tym przypadku muszą również przyzwoicie zarabiać oraz posiadać niezakłóconą niczym historię kredytową. Teoretycznie, do wniosku o przyznanie kredytu może przystąpić tylko jeden z rodziców, pod warunkiem jednak, że rodzice nie mają wspólnoty majątkowej. Rodzice w przypadku tego typu operacji bankowej nie stają się żyrantami czy gwarantami pożyczki, ale współkredytobiorcami, co oznacza, że mają takie same obowiązki dot. terminowej spłaty rat. Największą wadą takiego rozwiązania jest czas spłaty skutkujący wysokością kwotą miesięcznej raty. Banki stosują tu górny limit wieku dla rodziców, na poziomie 70-75 lat. 

Kredyt gotówkowy online 

Każdy, kto kiedykolwiek brał kredyt gotówkowy z banku pamięta, jak wyglądał  proces przyznawania i ile dokumentów musiał przedstawić urzędnikowi bankowemu. Czy zatem jest możliwe otrzymanie kredytu online? 

Wiele banków oferuje jednak taką możliwość, ale nie każdy ją otrzyma. I tutaj kłania się zarówno historia kredytowa jak i zdolność kredytowa klienta banku. Jeżeli sytuacja finansowa kredytobiorcy jest bardziej niż poprawna, nie posiada on innych zobowiązań finansowych, ma idealną historię kredytową zapisaną w BIK i dobrą współpracę z bankiem, do którego wnioskuje o kredyt, nie oczekuje też dużych kwot, to ma on poważne szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego online. 

Sprawdź inne rankingi: